Kompresör

Revizyon - Bakım Servisi

1/9

Tüm Kompresör Revize İşlemleri ve Kontroller Orjinal Fabrikasyon Verilerine Dayanarak Yapılmaktadır.

 TÜM YEDEK PARÇALAR 1 YIL GARANTİLİDİR

Bitzer , Copeland , Trane , York , Frascold , Carrier , Carlyle , McQuay  ,Bristol ve diğer Tüm Kompresörler

Revize-Servis-Tamir

İCS Mühendislik , her marka soğutma kompresörlerinin

revizyonlarını yapmaktadır.Uzman teknik ekibiyle revize servis atölyesinde ve yerinde servis hizmeti vermekteyiz.Tüm revize ve onarım işlemlerinde fabrika verileri esas alınır ve son kontrolleri yapılarak teslim edilir.Tüm marka ve modellere profesyonel olarak hizmet vermekteyiz.

Yedek Parça

İCS Mühendislik olarak, her marka soğutma kompresörleri için yedek parça desteği vermekteyiz.Tüm yedek parçalar orjinal ya da orjinal ölçülerde olmak kaydıyla muadil markalar ile bulunmaktadır.

Tüm yedek parçalar için 1 yıl garanti vermekteyiz.

Ayrıntılı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

2.El Kompresör

Orjinal veya Revize edilmiş son kontrolleri yapılmış olarak satılan 2.El Kompresörlerimiz bulunmaktadır.

Lütfen marka ve model ile ayrıntılı bilgi için iletişime geçiniz.

 • Endüstriyel soğutma sistemlerinin en önemli birimleri olan soğutma kompresörlerinin revize-bakım hizmetini 32 yıllık tecrübemiz ile sunmaktayız.

 • Soğutma sistemleri ve kompresörleri ülkemizde kullanım oranı son derece yüksek olduğu halde, tamir-bakım ve revizyon hizmetinin yeterince önemsenmediği ve bu hizmeti veren kuruluş sayısının yetersizliği aşikardır.Bu bağlamda,ICS Mühendislik profesyonel hizmet anlayışı , 32 yıllık tecrübesi ile soğutma sektörü ve bakım servis hizmetlerini dünya standartlarına taşımayı misyon edinmiştir.

Hizmet Verdiğimiz Soğutma Kompresörleri
 • Freon ,Amonyak ve Karbondioksit ile çalışan,

 • Semi hermetic vidalı soğutma kompresörleri,

 • Semi hermetic pistonlu soğutma kompresörleri,

 • Hermetic pistonlu soğutma kompresörleri,

 • Santrifüj soğutma kompresörleri,

 • Açık tip pistonlu soğutma kompresörleri,

 • Açık tip vidalı soğutma kompresörleri

Semi Hermetic Vidalı Soğutma Kompresörleri

Düşük COP'si ile enerji tasarrufu sağlayan bu teknolojinin geçtiğimiz son 10 yıldan itibaren ülkemizde kullanımı giderek artmaya başlamıştır. Firmamız deneyimli personeli ve geniş imkanları ile her marka ve modelde vidalı soğutma kompresörünün bakım ve revizyonu orijinal toleranslarında yapmaktadır.

Her 10 000 saatte yağ ve yağ filtresi değiştirerek kompresörlerinizin en önemli parçası olan rulmanların ömrünü, 40 000 saate kadar uzatabilirsiniz.

Semi Hermetic Pistonlu Soğutma Kompresörleri

Ülkemizde ve tüm dünyada en çok kullanılan ve tercih edilen kompresör çeşitidir.Yedek parçalarının bulunma kolaylığı, kompresördeki tüm arızaların giderilebilme olasılığı, demontaj ve montajının daha kolay yapılabilmesi ve bakımları doğru zamanlarda yapıldığında uzun ömrü ile tercih edilir. Trane, Bitzer, Worthington, Sabroe, Refcomp , Frascold, J&Hall, York, Copellamatic, Gelpha, Copeland, Mc Quay, Carrier, Carlyle, Bock, Dorin, Stall, Gram, Frick, Dunham-Bush ,Prescold, Genesis , Marelli ve Thermo-King başlıca revizyonunu yaptığımız kompresör markalarıdır.

Hermetic Pistonlu Soğutma Kompresörleri

Kompresörler buharlaştırıcıdan çıkan gazı yoğuşma basıncına kadar sıkıştırılması işlevini yerine getirmektedir. Bu işlevi yerine getirebilecek başka kompresör çeşitleri ve tasarımları mevcut olmakla birlikte ev tipi buzdolaplarında hermetik pistonlu kompresörler kullanılmaktadır. Hermetik kompresörlerde tek fazlı, iki kutuplu asenkron indüksiyon motorları bulunmaktadır. Değişken hızlı kompresör uygulamalarında, hız kontrolü frekansın değiştirilmesi yoluyla gerçekleştirilmektedir. Hız kontrolü yapılan kompresörlerde doğru akım motorları, indüksiyon motorları ve senkron motorlar kullanılmaktadır.

Kompresör silindir hacmi, buzdolabı hacmi ve kullanılan soğutucu gaza bağlı olarak 2 cm3 ve 10 cm3 arasında değişmektedir.

Santrifüj Soğutma Kompresörleri

Santrifüj kompresörlerde sıkıştırma prosesi santrifüj kuvvetlerden faydalanılarak gerçekleştirilir. Dönen çark üzerindeki kanatlar akışkanın hız kazanarak kinetik enerjisinin kinetik enerjisinin artmasına neden olur, diffüzerde kinetik enerjisinin potansiyel enerjiye dönüşmesiyle sıkıştırma prosesi gerçekleştirilir. 150 ton kapasitenin üzerinde kullanıldığında daha ekonomik olmaktadır. Sıkıştırma yeteneğinin az olması nedeniyle kondenser ve evaporasyon basınç farklarının az olması istenir, bu özelliğinden dolayı klima sistemlerindeki uygulama alanı daha geniştir. Emiş ağzındaki akışkan miktarı ayarlanarak kapasite kontrolü yapılmaktadır.

Santrifüj Kompresörlü Su Soğutma Gruplarının Seçiminde 
Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

1. Soğutucu akışkan olarak pozitif basınçlı R134a gazı tercih edilmelidir. Hemen hemen tüm imalatçıların R134a ile çalışan cihazları mevcuttur.

2. COP değerleri santrifüj gruplarda çok yüksek olabilir, bu nedenle COP'nin minimum değeri belirtilmelidir. Santrifüj gruplarda COP değeri 6 civarında seçilmelidir.

3. Santrifüj gruplarda kondenser ve evaporatör basınç kayıpları çok daha önemlidir, direkt olarak fiyatı etkiler. Bu nedenle maksimum basınç kaybı değerleri belirtilmelidir. Basınç kaybı aynı zamanda kondenser ve evaporatör pompalarının çektiği gücü de arttırdığından, belirlenen limitlerin üzerindeki soğutma grupları tercih edilmemelidir.

4. Su rejimleri sıcaklık farkları arttırıldıkça COP değeri düşmektedir. Örneğin:

7/12;  29/34 (sıcaklık farkı 5C) Su rejiminde  COP=5.682

7/12:  30/36 (sıcaklık farkı 6C) Su rejiminde COP=5.208

5. Cihazın istenen çıkış suyu sıcaklık değeri arttırıldıkça cihazın COP değeri artmaktadır. Örneğin:

29/34  ve 6/12C'de   COP=5.31

29/34  ve 7/13C'de  COP=5.556

6. Kondenser suyu giriş sıcaklığı arttıkça, kondenzasyon sıcaklığı artmakta ve COP değeri düşmektedir.

7. Santrifüj grupların çalışma emniyeti açısından, zorunlu kalmadıkça tek kademeli (tek çarklı) tipler tercih edilmelidir.

8. Cihazın COP değeri düştükçe fiyatı da düşmektedir.

9. Santrifüj kompresörlerde surge problemi yaşanmaması için kısmi yüklerde çalışma performans değerleri de bilgisayar çıktıları halinde istenmelidir.

10. Cihazlar genelde kısmi yüklerde çalıştıklarından kısmi yük verimleri yüksek olan cihazlar tercih edilmelidir. Bunun için APLV/IPLV değerleri mukayese edilebilir.

11. "Marine water box" bağlantı şekli, makina dairesinde yer var ise, özellikle kondenserde temizlik kolaylığı açısından tercih edilebilir.

12. Büyük tesislerde pump-out sisteminin kurulması, arıza durumlarında gazın boşaltılıp tekrar şarj edilme kolaylığı sağlaması nedeniyle tercih edilebilir.

Açık Tip Pistonlu Soğutma Kompresörleri

Açık tip pistonlu kompresörlerin bugünkü silindir tertip şekilleri genellikle düşey I,V ve w tertibinde 1 ila 16 silindirli ve tek etkili olup, yatık ve çift etkili kompresör dizaynı hemen tamamıyla terkedilmiştir. Tam kapalı-hermetik tip motor-komresörlerde düşey eksenli krank mili ve motor ile yatay eksenli silindir tertibi çok sık uygulanmaktadır.

Açık Tip Vidalı Soğutma Kompresörleri

Bitzer'in açık tip vidalı kompresörleri NH3 tasarımında olduğu kadar deniz soğutmacılığı veya patlamaya dayanıklı alanlarda kullanım için de en iyi çözümlerden birinizi sunmaktadır.
Standart motorlar kompresörün üzerine flanşlanabilirler.
Yüksek kalitede güvenilir işlevli metal yivli şaft kapağı.
Yağ püskürtme soğutması sayesinde düşük ısı düzeyleri.
Geniş aksesuar seçenekleri (yağ ayırıcı, yağ soğutucu, koruma modülleri gibi) geniş paralel sistemlere dahi uyumlu olma özelliğinin tescili niteliğindedir.
Mevcut tüm soğutucularla uyumludur - NH3 için ise özel versiyonu bulunmaktadır.
Kapasite aralığı: 440 kW'a kadar pallel işlem ile - 18.5'ten 74 kW'a (motor performansı)

Mühendislik - Bakım Hizmetleri
 • Soğutma ünitelerinden yüksek performans almak , sistem verimliliğini artırmak ,eneji tüketimini optimize etmek için  sürekli çalışan sisteminize efektif çözümler sunan ICS Mühendislik'in kompresörler için sunduğu bakım hizmetleri ;

 1. Periyodik Bakım

 2. Koruyucu Bakım

 3. Proaktif Bakım

 4. Plansız Bakım

 5. Onarım Hizmetleri

Ayrıntılı bilgi için anasayfa üzerinden ulaşabileceğiniz 'Mühendislik ve Bakım' sayfamızı ziyaret ediniz.

 

Arama haritası anahtarları ve Etiketler

Chiller Arıza
Chiller Teknik Servis
Chiller Servisleri
Chiller Klima Servisi
Chiller Bakımı
Chiller Markaları

Chiller Nedir
Chiller Soğutma
Chiller Servisi
Chiller Tamiri
Chiller Tesisatı
Chiller Yedek Parça

çiller soğutma servisi
Chiller Arıza Kodları
Chiller Arızaları
Chiller Nasıl Çalışır
Chiller Sistemi
Chiller Soğutucu

Su Soğutmalı Chiller
Hava Soğutmalı Chiller
Havalandırma Sistemleri
Chiller Klima
Chiller Tamircisi
Chiller Sistemleri 

Ankara Soğutma
Soğutma kompresörleri Soğutma sistemi
Soğutma Sistemleri 

Rooftop servisi
Roof top

Hassas klima
Fancoil bakımı
Fan coil tamiri

Vrf tamiri servisi

Soğutma Kulesi

Klima santralleri

Bitzer tamiri servisi

bitzer Ankara

copeland servisi

copeland tamiri

kompresör tamiri

soğutma kompresörü

Çiller tamiri servisi Arıza
çiller Klima servisi
çiller fancoil bakımı
Chiller Isıtma Sistemleri
çiller Soğutma Sistemleri

Chiller Isı Pompası

 ankara soğutma,çiller soğutma servisi,çiller klima tamiri , çller su soğutma servisi,çiller hava soğutmalı,,acs mühendislik,üntes chiller,üntes çiller,lennox rooftop,formtek,çiller, chiller,mcquay çiller,lazer soğutma,,otel soğutma,otel klma ,tamir,servis,ics mühendislik,icsistem fancoil bakımı servisi tamiri,fan coil bakımı,fancoil ısıtma bakımı,fancoil soğutma bakımı,servisi tamiri,çiller bakımı tamiri,servisi,ısıtma bakımı,servisi,tamiri,rooftop servisi,tamiri,bakımı,batarya,fiyatı,batarya değişimi,batarya tamiri,serpantin tamiri,serpantin servisi,klima santrali ısıtma tamiri,servisi ,otel,hastane,plastik fabrikası,bitzer  servisi,bitzer tamiri,bitzer yetkili servisi,copeland servisi,copeland tamiri,soğutma kompresörü tamiri,merkezi sistem servisi,merkezi soğutma servisi,merkezi sistem soğutma,merkezi soğutma servisi,paket soğutma tamiri,paket soğutucu,soğuk oda servisi,soğuk oda tamiri,soğuk hava,soğuk oda kurulumu,kompresör fiyatı,espa soğutma,Ankara chiller telefon,ankara soğutma telefon,soğutmacı telefonu,ısıtmacı telefonu,ısıtmacılar,soğutmacılar,ankara soğutma,ankara chiller,Chiller Sistemi,Chiller Sogutma Sistemleri Chiller Sogutma,Chiller Su Sogutma,Hava Sogutmali Chiller,Hava Sogutuculari Iklimlendirme,Isitma,Sogut Hava Deposu,Sogutma Grubu,Sogutma Sanayi,Su Kulesi,Su Sogutucu,Su Sogutma Grubu,Su Sogutucular,Hava Sogutmali Sogutucu,Su Sogutmali Sogutucu,Tibbi Sogutucu,Endüstriyel Sogutucular,Air Cooled Chillers,Water Cooled Chillers,Medical Chillers,Fan Coil Systems,Industriyal mcquay arıza kodları,Chillers,Adsorption,www.ozdemsogutma.com.tr,Amonyakli Blast,Blubox,Sistem,Chiller Sistemi,Chiller Sistemleri,Chiller Sogutma Sistemleri,Endüstriyel Sogutma,Chiller Sogutucu,Çiller Sogutma,Cooling Sistem,www.isisosogutma.com.tr,Hava Ile Sogutma,Hava Sogutma,Hava Sogutmali Chiller,Hava Sogutucular Isitma,Isitma Sistemleri,Isitma Sogutma Isitma Sogutma Sistemleri,Iklimlendirme Sogutma,Iklimlendirme ve Sogutma,isitma,isitma sogutma,isitma sogutma,Mini Chiller,Mta Chiller,Oda Sogutucu,Serbest Sogutucu,Sistem Sogutma,Sogutma Kulesi,Sogutma Sistemleri Soguk Hava Depo,Soguk Hava Depolari,Soguk Hava Deposu,Soguk Oda,Sogutma Ankara,Sogutma Çevrimi,Sogutma Dolaplari,Sogutma Grubu,Sogutma Kuleleri,Sogutma Kulesi,Sogutma Sanayi Sogutma Sistemleri,Sogutucu Dolaplar,Sogutucu Gazlar,Su Ile Sogutma,Su Sogutma,Su Sogutma Sistemleri,Su Sogutucu,Su Sogutma Grubu,Su Sogutma Kuleleri,Su Sogutma Sistemi,Su Sogutmali Chiller,Su Sogutucular,Sulu Sogutma,Trane Chiller,chiller tamiri,mcquay chiller,daikin chiller,www.icsistem.com,ics mühendislik,ıcs mühendislik,ics ankara,istanbul,eskişehir,antifiriz HCS Teknik Soğutma Kompresörleri Carlyle Kompresör Yedek Parça Bitzer Kompresör Servisi Bock Kompresör Servisi Frascold Kompresör Servisi Dorin Kompresör Servisi Semi Hermetik Vidalı Kompresörler Semi Hermetik Kompresörler Screw Kompresörler Copeland Kompresör Servisi Kompresör Tamiri Kompresör Revizyonu Kompresör Onarımı Refcomp Kompresör Servisi Frascold Kompresör Frascold Frascold Katalog Frascold Çalışma Emniyeti Frascold Çalıştırma Talimatları Frascold Devreye Alma Frascold Düşüncesi Frascold Semi Hermetik Açık Tip Pistonlu Açık Tip Vidalı Santrifüj Soğutma Hermetic Pistonlu Semi Hermetic Pistonlu Semi Hermetic Vidalı Faaliyet Konuları Teslim Alma ve Kayıt Demontaj ve Ekspertiz Bobinaj Sargı Sarım Rektifiye Montaj Test Kompresör Temizliği 2.el kompresör kompresör fiyatları