top of page

Respilon Türkiye
Respilon Nanoteknoloji

RESPILON® , havadaki bakteri, polen ve zararlı partikülleri önlemek için dünyadaki mevcut en iyi teknolojidir. 

RESPILON® , Nanofiber Teknolojisiyle Şirketlere Öncülük Ediyor

RESPILON, 2013'ten
beri insanların daha iyi ve daha sağlıklı yaşamalarına yardımcı oluyor.

RESPILON®'da, en son nanofiber teknolojisini kullanarak ürünleri iyileştirmenin yeni yollarını keşfetmeyi asla bırakmayacağımıza inanıyoruz. Medikal ve tekstil endüstrisinde birçok başarımız var ve nanofiber teknolojisi ile birçok farklı filtrasyon sorununu çözmenin mümkün olduğunu biliyoruz.

Hala benzersiz uygulamaları ve çözümleri merak ediyoruz ve özel filtreleme ihtiyaçlarınız ile ilgili fikirleriniz varsa sizden haber almak isteriz!

Science Daily'ye göre RESPILON ® insanların sağlığına önem veriyor çünkü hava kirliliği dünya çapında yılda yaklaşık 4,6 Milyon insanı öldürüyor . Bu sayı her yıl artmaktadır ve piyasada çok az ürün sis, bakteri, dizel dumanları, aerosoller ve diğer mikro partiküllere karşı aktif olarak koruma sağlayabilir.

Nanofiberlerin benzersiz özellikleri, filtrasyon sürecini hızlandırmaya yardımcı olarak, filtrelenen madde üzerinde daha etkili, verimli ve nazik hale getirir.

RESPILON nanofiber membran, daha yüksek seviyede filtreleme sağlamak için nanofiber teknolojisini kullanır.

RESPILON®'da, en son nanofiber teknolojisini kullanarak ürünleri iyileştirmenin yeni yollarını keşfetmeyi asla bırakmayacağımıza inanıyoruz. Medikal ve tekstil endüstrisinde birçok başarımız var ve nanofiber teknolojisi ile birçok farklı filtrasyon sorununu çözmenin mümkün olduğunu biliyoruz.

Hala benzersiz uygulamaları ve çözümleri merak ediyoruz ve özel filtreleme ihtiyaçlarınız ile ilgili fikirleriniz varsa sizden haber almak isteriz!

Ürünlerimiz, tüketicilere yaşadıkları yaşam boyunca daha iyi hava kalitesi sağlamak üzere tasarlanmıştır. Teknolojik gelişmeler sayesinde en önemli nefesinizin şansa bırakılmaması için ürünlerimizin kullanımı kolay hale getirilmiş ve güvenliğiniz için size üstün ürünler sunmamıza olanak sağlaması, kullanımının karmaşık veya zor olması gerektiği anlamına gelmez.

Nefes almanız için çok fazla koruma ve güvenlik sunan böylesine üstün bir ürün için pahalı olacağını düşünebilirsiniz? Sunduğumuz ürünler makul ve uygun fiyatlı çünkü para asla daha iyi sağlığın önünde durmamalıdır. Sağlığınız bizim için önemli ve sunduğumuz ürünleri uygun fiyatlı hale getirmek için çok çalışıyoruz.

Teknolojimiz, her günün her anında en iyi performansı gösterebilmeniz için evinize veya işinize girebilecek güneşten ve dış mekanlardan koruma sağlar. Hepimiz taze temiz havanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz, sıcak bir günde bu pencereleri kucaklamak ve dış ortamı kucaklamak ve karşılamak için neşe ve çevre ile kirleticiler nedeniyle unutulmaması gereken bir bağlantı getiriyor.

Dışarıyı kucaklayın, hayatınıza girmesine izin verin, ürünler olmadan yapmamak için hiçbir sebep yok. Daha iyi sağlığınızı sağlamak için evinizi veya çalışma ortamınızı girebilecek en küçük kirleticilerden korumak için tasarlanmıştır.

Kalıcı ortaklıklar kurmaya inanıyoruz, bu nedenle dikey entegrasyon sürecimiz nanofiber teknolojimizle bu kadar kapsamlı. Dikey olarak entegre bir şirketiz ve birinci sınıf tasarım ve üretim yeteneklerini tek bir çatı altında buluşturuyoruz. Ürünleri birden fazla endüstriye ve çeşitli dağıtım kanallarına teslim ediyoruz. İş ihtiyaçlarınız ister küçük bir kaliteli malzeme seçimi isterse yüksek kaliteli ürünlerin büyük bir teslimatı olsun, her bir özel projeyi bireysel ihtiyaçlarınıza göre uyarlıyoruz.

Nanolifler insan saçından veya polenden çok daha küçüktür, hayal etmek için resme bakın. 

RESPILON® 
VİRÜS KILLER Membran

Patojen Katil Olarak Hızlandırılmış Bakır.

Engelleyin ve devre dışı bırakın. Nanofiber membranı her iki yönde etkili bir şekilde yakalayan şey, hızlandırılmış bakır tarafından etkin bir şekilde devre dışı bırakılır. VK serisinden solunum maskeleri, iç ve dış tarafında hızlandırılmış bakır içeren bir katmana sahiptir ve bu nedenle kullanıcısına mükemmel koruma sağlar.

RESPILON® 
Nano Filter Membran

Ev veya ofis için tek gerçek korumadır.

duman, toz ve alerjenleri %90'a kadar durdurur.
sadece temiz havaya izin verir.
insanların daha sağlıklı bir yaşam sürmesine yardımcı olur.
şeffaf ve nefes alabilir .
Nanofiber katmanın işlevi, 150nm kadar küçük parçacıkları yakalar .

RESPILON® 
Giyim Membranı

RESPILON ® Giyim Membranı, ürünlerimizi %100 rüzgara ve suya dayanıklı hale getiren geliştirmeler sunmak için en son nanofiber teknolojisini benzersiz bir şekilde kullanır ve yeni bir konfor düzeyi sağlar.

en nefes alabilen tekstil 
su geçirmez
rüzgara dayanıklı
4 yönlü streç

RESPILON® 
Ayakkabı Membran

En yeni nanofiber teknolojisini kullanarak gösteri üretim sürecinizdeki kaliteyi artırın.

RESPILON ® Ayakkabı Membranımız, mevcut pazar liderlerinden 3,5 kat daha iyi buhar geçirgenliği sağlarken her tür ayakkabıyı geliştirir. Ayaklarınız bir daha asla terlemeyecek.

RESPILON® 
Solunum Filtresi

Science Daily'ye göre RESPILON ® insanların sağlığına önem veriyor çünkü hava kirliliği dünya çapında yılda yaklaşık 4,6 Milyon insanı öldürüyor . Bu sayı her yıl artmaktadır ve piyasada çok az ürün sis, bakteri, dizel dumanları, aerosoller ve diğer mikro partiküllere karşı aktif olarak koruma sağlayabilir.

RESPILON ® SOLUNUM FİLTRESİ FFP1 veya FFP2'ye ulaşır , çok daha iyi nefes alabilirlik ve filtrasyon verimliliği sağlayan yeni nesil bir nanofiber membrandır, yani tıbbi ve endüstriyel solunum cihazları da dahil olmak üzere birçok farklı filtrasyon cihazında geniş bir kullanım alanına sahiptir.

RESPILON® 
İçecek Membranı

RESPILON ® İçecek Membranı, içecek ve gıda imalat endüstrisinde kullanım için daha yüksek seviyede filtreleme sağlamak için nanofiber teknolojisini kullanır.

Nanofiberlerin benzersiz özellikleri, filtrasyon sürecini hızlandırmaya yardımcı olarak, filtrelenen madde üzerinde daha etkili, verimli ve nazik hale getirir. İçecek Membranımız sıradan selüloz filtrelerden 3 ila 4 kat daha incedir ve 15 defadan fazla temizlenebilir ve tekrar kullanılabilir. Bir sonraki filtreleme düzeyine hoş geldiniz.

RESPILON® 
RFT Membran

RESPILON ® RFT Membran, daha yüksek seviyede filtreleme sağlamak için nanofiber teknolojisini kullanır.

Ultra hafif nanofiber ağırlığı (0,5 gr/㎡), ultra ince (yaklaşık 0,4 ㎛ kalınlık)
Dokunmamış 2,5 katmanlı laminat 40 gsm
Yaklaşık. %95 Porozite
Membranın gözenek boyutu ortalama 0.02 ㎛
Santimetre küp başına 20 milyar gözenek
Membranın ıslak durumda hava geçirgenliği yakl. delta P 40Pa
Hidrofobik – Su ve Yağ İtici Malzeme
Sıvı ve oleofobik özelliği virüs ve bakterilere karşı mekanik bariyer görevi görür
Geniş Yüzey Filtrasyon Alanı
Dokunmamış ve PP Meltblown veya cam elyaf kumaşlara göre yaklaşık 15.000 kat daha geniş filtrasyon yüzeyi, nano elyaf nemli ortamlarda maksimum verime ulaşabilir.

RESPILON® 
A/C Nano Filtresi

RESPILON Klima Filtresi, antimikrobiyal etkiye sahip nanofiber membranı sayesinde odadaki havayı istenmeyen toz partikülleri, polen, bakteri, koku ve buharlardan arındırır. Çok yönlülüğü ve kolay kurulumu nedeniyle, nanofiber RESPILON A/C filtresi, marka, model veya ünitenin yerleşimi ne olursa olsun, kelimenin tam anlamıyla her tür ev tipi klima ile kullanılabilir.

Dünyanın En İyi Fancoil Filtresini Keşfedin

RESPILON® RWM NanoFiber Fancoil Filtresi

Havalandırma sistemlerinde temiz, sağlıklı hava için tasarlanmıştır. 
Hava, gaz ve su buharına karşı yüksek geçirgenlik sağlarken küf ve virüs, polen, bakteri, diğer patojenleri filtreler, yayılmasını engeller. 
Parçacık yakalama mekanik olarak gerçekleşir. Filtre kimyasal içermez. Respilon filtre eşsizdir. Mükemmel özelliklere sahip kaset filtredir.

20 yılı aşkın araştırmalar sonucu doğmuştur.

•    Kullanıldığı havalandırma ve klima sistemini, hava temizleme cihazına çevirir
•    Fan-Coil Üniteleri, VAM, Menfezler vs. tüm klima sistemlerinde kullanılır.
•    Tüm virüs, bakteri, duman, polenler dahil tüm partikül ve patojenleri filtreler.
•    TUV, NELSON, EMPA, SUZ, TEC, WIPO gibi

      Dünyanın önde gelen laboratuvarlarından test onaylıdır.
•    Respilon su geçirmez, sadece yararlı havanın geçmesine izin verir.
•    Su ile kolayca temizlenir, yıkanır.
•    Uzun kullanım ömrü vardır.
•    6000 Serisi Alüminyum Çerçevelidir. Her Ölçüde üretilebilir.
•    Patentli Nanofiber yüksek teknolojisi ile üretilir.

Sağlığınızı virüslere, bakterilere ve alerjenlere karşı korumanız için benzersiz filtreleme özelliğini keşfedin.

Tütün Dumanından

Toz, Polen ve Alerjenlerden

Duman, Gazlarından

Virüs,Bakteri,Mantar

Diğer
Patojenlerden

Mite, Böceklerden ve Kenelerden

RESPILON® NanoFiber Pencere Hava Toz Filtresi

RESPILON® nanofiber pencere membranı 5.0

Eviniz için tehlikeli partiküller, bakteriler, küf, duman, dizel dumanları, polen, toz, mikroorganizma koruması!

RESPILON'un geliştirdiği 5. nesil pencere filtresidir.

Ev veya ofis için tek gerçek koruma sağlar.

Nanofiber katmanın işlevi, 150 nm kadar küçük parçacıkları yakalar.

 • %99 duman, toz, bakteri ve alerjen partiküllerini durdurur

 • Sadece  temiz havaya izin verir

 • İnsanların  daha sağlıklı bir yaşam sürmesine yardımcı olur

 • Şeffaf  ve nefes alabilir 

 • Isıyı durdurur

 • 7 Yıl Kullanım Ömrü

RESPILON Nanofiber pencere filtresi evinizi toz, duman, polen, yağmur ve en küçük böceklerden koruyacaktır.

Artık hapşırma, tozlu pencere pervazları veya sivrisinek ısırıkları yok. Çocuklu aileler, yaşlılar, alerjisi olanlar ve solunum sorunları olan herkes için mükemmeldir.

Nano Membranlı Pencere Filtresi RWM 5.0

Alerjiler, astım veya solunum problemleri hayatınızı zorlaştırıyor mu? 

Arabalardan çıkan duman ve egzoz dumanlarıyla dolu yoğun bir caddede mi yaşıyorsunuz? 

Eviniz genellikle tozla mı yoksa komşularınızdan gelen sigara dumanıyla mı kirleniyor? 

Nanofiber pencere filtresi RWM 5.0, evinizde daha temiz hava olmasını sağlayacak, tozumayı azaltacak ve ayrıca rahat nefes almanızı sağlayacaktır. 

Artık nerede yaşıyor olursanız olun, nihayet açık bir pencereyle uyuyabilirsiniz.

Nanofiber pencere ekranı nasıl çalışır?

Bu pencere ekranındaki nano membran, hava kirliliğini mekanik olarak engelleyen mikroskobik bir elek gibi çalışır. Alerjenleri, polenleri, dumanı, tozu, egzoz dumanlarını, sigara dumanını, küf sporlarını, yağmuru, böcekleri ve akarları yakalar. Aynı zamanda, temiz havanın içeri girebilmesi için mükemmel nefes alabilirliği korur.

 • Mekanik olarak hava kirliliğini engeller

 • Toz, alerjenler, polen, küf sporları ve sigara dumanının güvenilir şekilde yakalanmasını sağlar

 • Alerjisi olanlar, astım hastaları ve solunum problemleri olan herkes için ideal seçim

 • Yoğun bir caddeden gelen dumanı ve arabalardan çıkan egzoz dumanlarını engeller

 • Hafif yağmurda havalandırma sağlar – Filtre yağmuru dışarıda tutar.

 • Böceklerden ve akarlardan korur

 • Tozu yüksek oranda azaltır

 • Nefes almayı iyileştirir, temiz ve sağlıklı hava sağlar.

 • UV ışığından korur

 • TUV, Nelson Lab. onaylıdır

 • 7 yıla kadar uzun kullanım ömrü vardır.

Mikroskop Altında Nanofiber Filtre

Nanofiber membrandaki gözenekler o kadar küçüktür ki egzoz dumanlarından (PM1.0) veya dumandan (PM2.5) en küçük parçacıkları bile yakalarlar . Ancak oksijen molekülleri nano zardaki gözeneklerden bile daha küçük olduğu için ekrandan kolayca geçerler. Bu sayede RESPILON nanofiber yüksek nefes alabilirliğini korur.

* 1um = PM1.0 = egzoz dumanı parçacıklarının boyutu; 2um = PM2.5 = duman parçacıklarının boyutu

Respilon NanoFiber AC Klima Filtresi

RESPILON® Klima Filtresi, antimikrobiyal etkiye sahip nanofiber membranı sayesinde, havayı istenmeyen toz partikülleri, polen, bakteri, koku ve buharlardan arındırır.

NanoFiber AC Klima Filtresinin Faydaları

 

 

 

 

 

Respilon Türkiye AC Klima Filtresi, Nanofiber klima filtresi, Antibakteriyel Klima Filtresi

Respilon Türkiye AC Klima Filtresi, Nanofiber klima filtresi, Antibakteriyel Klima Filtresi, respilon windows membran

4/5

Toz Koruması:

Filtre Verimliliği %83,2 (ASHRAE Standard 52.1)

Antimikrobiyal:

Staphylococcus aureus'a karşı %99,9, pnömokoklara karşı %99,9 koruma

Koku giderme, Formaldehit giderme:

Amonyak %99,6, trimetilamin %99,6, hidrojen sülfür %59,2, metil merkaptan %18,4, formaldehit %85,0

RESPILON Klima Filtresi
Klimalar için toz önleyici, mikrop önleyici ve koku giderici filtre

RESPILON Klima Filtresi Dünyadaki mevcut en iyi klima filtre teknolojisidir.

RESPILON Nanofiber Klima Filtresi Eşsizdir
FITI Lab.Testing & Research tarafından test raporuna sahiptir 

Nano Membranlı Klima Filtresi

Hava filtresi ile evinizin klimasını üst seviyeye taşıyın.

Evrensel RESPILON nanofiber filtresi sayesinde, klima ile donatılmış herhangi bir odada havayı aynı zamanda temizleyebilirsiniz. Oturma odanız, yatak odanız, ofisiniz; doktorunuzun ofisi olsun.

Klima Nanofiber Filtresi Nasıl Çalışır?

İlk olarak, ev klimalarının nasıl çalıştığını anlamak önemlidir. Herhangi bir üreticinin iç mekan kliması, odadaki havayı çeker, ısıtır veya soğutur ve ardından odaya geri verir. Bu nedenle, zaten odada bulunan hava dolaşır ve bu da parçacıkların dönmesine neden olur. RESPILON A/C filtresi, klimanın hava çektiği hava deliklerine takılır. Hava, istenmeyen toz partiküllerini, polenleri, bakterileri ve kokuları yakalayan RESPILON nano membran aracılığıyla girişte filtrelenir. Temizlenmiş hava gerekli sıcaklıkta daha sonra klimadan çıkar. Filtrenin çok yönlülüğü büyük bir avantajdır – ister duvara monte, ister tavana monte (kaset olarak adlandırılır) veya mobil klimanız olsun, markası ne olursa olsun fark etmez.

Neden RESPILON Klima A/C filtresini seçmelisiniz:

 • Mekanik olarak hava kirliliğini engeller

 • Toz, alerjenler, polen, küf sporları ve sigara dumanının güvenilir şekilde yakalanmasını sağlar

 • Alerjisi olanlar, astım hastaları ve solunum problemleri olan herkes için ideal seçim

 • Evrenseldir

 • Katı partikülleri havadan uzaklaştırır

 • %99.9 Antimikrobiyal etkiye sahiptir

 • Koku giderici Zeolit ​​çekirdeği vardır

 • Kokuları emer

 • Bakım gerektirmeyen kolay kurulum

 • Tozu yüksek oranda azaltır

 • Nefes almayı iyileştirir, temiz ve sağlıklı hava sağlar.

 • FITI Lab.Testing & Research tarafından test raporuna sahiptir

RESPILON nano A/C Filtresi Hangi Sertifikalara Sahiptir?

Tüm RESPILON ürünleri, bağımsız kuruluşlar tarafından test edilmekte ve sertifikalandırılmaktadır. RESPILON nano A/C filtresi, akredite FITI Testing & Research tarafından yayınlanan dört test raporuna sahiptir (Tekstil malzemeleri üzerinde antibakteriyel apreler, Deodorant özelliğinin belirlenmesi, Ağırlık tutucu – toz partikülleri için filtreleme verimliliği testi, İlk direnç (hava akışına karşı))

 • Respilon Pencere Toz Filtresi

 • Respilon Pencere Hava Filtresi

 • Respilon Türkiye

 • Respilon ics mühendislik

 • respilon Fancoil Filtresi

 • Respilon nanofiber filtre

 • Nanofiber nedir

 • Nanofiber filtre nedir

 • Nanofiber filtre nasıl çalışır

 • Respilon Klima Filtresi

 • Respilon Bakteri filtesi

 • Respilon Alerji filtresi

 • Respilon pencere filtresi fiyatı

 • Respilon air fiyatı

 • Respilon air m2 fiyatı

 • Respilon ac klima filtresi

 • Respilon ankara

 • Respilon İstanbul

 • Respilon İzmir

respilon türkiye logo ics mühendislik.png
bottom of page